Ισόπαλο το Ντέρμπι στον Παλαμά – Κερδισμένος ο Ηρακλής

Αναλυτικά οι αγώνες Play Off και Play Out της Α Ερασιτεχνικής

Δεν ανέδειξε νικητή το Ντέρμπι στον Παλαμά με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1. Κερδισμένος της 1ης αγωνιστικής ο Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας που πήρε το τρίποντο στην έδρα του και πέρασε δεύτερος στη βαθμολογία. Στα play out αμετάβλητη παρέμεινε η κατάσταση αφού όλοι οι αγώνες ήρθαν ισόπαλοι.

Play Off

Ατρόμητος Παλαμά – Α.Ο. Σελλάνων   0-1

Στον Παλαμά στο παιχνίδι που συγκέντρωσε τα βλέμματα των φιλάθλων ο Α.Ο. Σελλάνων παραλίγο να υποχρεώσει τον Ατρόμητο στην πρώτη του ήττα για την φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα. Αν και ο Ατρόμητος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Κρανιώτης στο 50′ εκμετελλεύτηκε λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων και άνοιξε το σκορ. Στο 60′ ο Α.Ο. Σελλάνων έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μεσιακάρη με δεύτερη κίτρινη. Από εκεί και πέρα ο Ατρόμητος πίεσε για την ισοφάριση και λυτρώθηκε στο 87′ λέπτο με γκολ που σημείωσε ο Σωκράτης Μπουντούρης. Έτσι ο Ατρόμητος διατήρησε το αήττητο και παρέμεινε πρώτος στην ειδική βαθμολογία.

Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας – Κυψέλη   1-0

Μεγάλος κερδισμένος της 1ης αγωνιστικής ο Ηρακλής ο οποίος έκαμψε την αντίσταση της Κυψέλης και εκμεταλλευόμενος την ισοπαλία στο άλλο παιχνίδι προσπέρασε τον Α.Ο. Σελλάνων και πλησίασε τον Ατρόμητο. Το γκολ για τον Ηρακλή σημείωσε ο Χαρβαλιάς με πέναλτι στο 28′ λεπτό.

Αστέρας – A.O. Μυρίνης   2-2

Στην Φαναρίου αν και ο Αστέρας μπήκε δυνατά στον αγώνα η Μυρίνη ήταν αυτή που κατάφερε να προηγηθεί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μόρφου στο 10′ λεπτό. Ο Αστέρας απάντησε στο 21′ λεπτό με τον ίδιο τρόπο με τον Κωτσή να ισοφαρίζει από τα έντεκα βήματα. Στην φάση του πέναλτι η ομάδα της Μυρίνης έμεινε με δέκα παίκτες. Στο 35′ λεπτό ο Κατσιγιάννης έκανε το 2-1 για την ομάδα του Λ. Καλογεράκη. Στην επανάληψη ο Αστέρας δεν μπόρεσε να κάνει γκολ τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν και η Μυρίνη αν και με δέκα παίκτες πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας ισοφαρίζοντας στο 75′ λεπτό με τον Μακρή σε 2-2.

Απόλλων Μακρυχωρίου – Διγενής Αρτεσιανού   0-0

Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε ο αγώνας στο Μακρυχώρι. Ο Απόλλωνας δεν κατάφερε να εκμεταλευτεί την έδρα του και τα πράγματα δυσκολεύουν για την συνέχεια. Από την άλλη ο Διγενής δεν έχασε σε ένα παιχνίδι εκτός έδρας, διατήρησε την θέση και στην συνέχεια έχει τρία παιχνίδια μέσα στο Αρτεσιανό για να συγκεντρώσει τους βαθμούς που χρειάζεται.