Μεγάλο Διπλό ο Ηρακλής – Πάτησε κορυφή ο Α.Ο. Σελλάνων

A Ερασιτεχνική - Play off

Ανατροπές στη βαθμολογική  κατάταξη είχαμε με την ολοκλήρωση της 3ης αγωνιστικής των play off. O A.O. Σελλάνων πέρασε στην κορυφή αφήνοντας 1 βαθμό πίσω τον Ατρόμητο και 2 τον Ηρακλή, ο οποίος μπαίνει για τα καλά στο κυνήγι της πρώτης θέσης.

Ατρόμητος Παλαμά – Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας   1-2

Μεγάλο διπλό για τον Ηρακλή Καρδιτσομάγουλας, ο οποίος άλωσε την έδρα του Ατρόμητου και υποχρέωσε τους πράσινους στην πρώτη τους ήττα στο φετινό πρωτάθλημα. Ο Ηρακλής παίζοντας έξυπνα κατάφερε να προηγηθεί νωρίς στο σκορ με τον Καρατέλιο να βρίσκει δίχτυα στο 8′ λεπτό της συνάντησης. Μετά το 0-1 οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας όμως ο Ηρακλής έκλεινε πολύ καλά τους χώρους με αποτέλεσμα οι παίκτες του Βάιου Καραγιάννη να μην μπορούν να φτάσουν απειλητικά  στην εστία του Καμινιώτη. Ο Ηρακλής έκλεισε το ημίχρονο με ιδανικό τρόπο στο 45+ όταν ο Χαρβαλιάς με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 0-2 για την ομάδα του. Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος προσπάθησε να πετύχει νωρίς το γκολ που θα τον ξανάβαζε στο παιχνίδι όμως ο Μπουντούρης στο 51′ δεν κατάφερε να ευστοχήσει σε τετατετ με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. Στο 75′ λεπτό ο Μπουντούρης με κοντινό πλασέ μείωσε για τον Ατρόμητο αναπτερώνοντας τις ελπίδες της ομάδας του. Ωστόσο στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε κάτι και ο Ηρακλής πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη στην έδρα του Ατρομήτου.

Α.Ο. Σελλάνων – Κυψέλη   4-0

Ο Α.Ο. Σελλάνων έκανε το καθήκον του, κέρδισε την Κυψέλη και σε συνδυασμό με την ήττα του Ατρομήτου πέρασε μόνος πρώτος στην βαθμολογία των play off. Πλέον η ομάδα του Γιάννη Μπουρνάκα κρατάει την τύχη στα χέρια της αφού έχει ανατρέψει το πλεονέκτημα με το οποίο ξεκίνησε ο Ατρόμητος την διαδικασία των play off. Τα γκολ για την ομάδα του προαστίου πέτυχαν οι Ρέψης, Μπούσδρας (πεν), Μπλατσέρι και Κρανιώτης. Στην φάση του πέναλτι η ομάδα της Κυψέλης έμεινε με δέκα παίκτες.