Σε δύσκολη θέση η ΑΣΑ μετά τη βαριά ήττα στον Εύοσμο

Σε εξαιρετικά δύσκολη θέση βρίσκεται πλέον η Αναγέννηση μετά τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα. Η Αναγέννηση δεν κρατάει πλέον την τύχη στα χέρια της καθώς Τύρναβος και Ζάκυνθος έχουν την 9η και 10η Αγωνιστική αντίστοιχα το παιχνίδι με τον Πιερικό, δηλαδή +3 βαθμούς. Συνεπώς ακόμα και το 2×2 να κάνουν οι Κιτρινόμαυροι μπορεί αυτό να μην είναι αρκετό.

Ο Αγροτικός Αστέρας μπήκε δυνατά από το 1ο λεπτό. Μόλις στο 3′ ο Καρακατσάνης με ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-0 για την ομάδα του. Πριν προλάβουν να συνέλθουν οι παίκτες της Αναγέννησης ο Αγροτικός Αστέρας πέτυχε και 2ο τέρμα, με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Πάτο στο 8′ λεπτό. Το κακό τρίτωσε για τους Κιτρινόμαυρους, όταν στο 18′ λεπτό η ομάδα έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σάββα με 2η κίτρινη κάρτα. Στο 33′ λεπτό ο Αστέρας πέτυχε και 3ο γκολ, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Χιντζίδη, η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και αιφνιδίασε τον Κουτσόπουλο.

Στην επανάληψη στο 51′ λεπτό ο Αστέρας πέτυχε και 4ο γκολ με κεφαλιά του Μίλιτς μετά από σέντρα του Χιντζίδη. Ο επίλογος της βαριάς ήττας για την Αναγέννηση γράφτηκε στο 66′ λεπτό με τον Βελλίνη να κάνει το 5-0.

Οι συνθέσεις των δύο Ομάδων:

Αγροτικός Αστέρας: Ταταρίδης, Χιντζίδης, Σκλιοπίδης, Ντόϊκιτς, Καπίας,Σαμουηλίδης, Τσεμπερίδης, Καρακατσάνης (Θεοδωρίδης), Καθάριος (Βελλίνης.), Μίλιτς, Μπάρι (Αθανασιάδης)

Αναγέννηση Καρδίτσας: Κουτσόπουλος, Σάββας, Παπαργυρίου, Οικονόμου, Φωτιάς  (Κουλίδης), Γκουγκούδης, Μίχος (Βουτσιάς), Νίκιτς, Τζέκος, Μαυριάς (Σαίν), Πέεφ