Τα αποτελέσματα της Football League (6η αγωνιστική) – Νίκη με ανατροπή για...

Τα αποτελέσματα της Football League (6η αγωνιστική) – Νίκη με ανατροπή για την ΑΣΑ στο ντέρμπι με τα Τρίκαλα

Με γκολ του Υφαντή στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης η Αναγέννηση έφτασε στη μεγάλη ανατροπή στο τοπικό ντέρμπι με αντίπαλο την ομάδα των Τρικάλων. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κουσκουνά να ευστοχεί σε πέναλτι που κέρδισε ο Δουκάκης στις αρχές της επανάληψης (53′). Η Αναγέννηση απάντησε άμεσα με κοντινή προβολή του Γκόλια ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 55′ λεπτό. Η ανατροπή για τους Κιτρινόμαυρους ολοκληρώθηκε στις καθυστερήσεις όταν ο Υφαντής με ωραία ενέργεια και πλασέ έγραψε το τελικό 2-1.