Ξεκίνησε το Καλοκαιρινό Τουρνουά του Champions Arena…

Με μεγάλη συμμετοχή από τους φίλους του ποδοσφαίρου ξεκίνησε την Δευτέρα το Καλοκαιρινό Τουρνουά του Champions Arena. Η αυλαία άνοιξε με το παιχνίδι Αλλόκοτοι – Ότι να ναι με τους δεύτερους να παίρνουν την πρώτη τους νίκη με σκορ 4-7. Την Τρίτη πραγματοποιήθηκαν δύο αναμετρήσεις. Στο πρώτο παιχνίδι της ημέρας το Champions Cafe επικράτησε με σκορ 3-5 της Copa Cabana, ενώ στο δεύτερο η Βραζιλία ήταν η μεγάλη νικήτρια με σκορ 6-7 απέναντι στο Προπό Ρόβας. Την Τετάρτη στον πρώτο αγώνα της ημέρας το Ποδήλατο πήρε τη νίκη με αντίπαλο τους Αζάφ με σκορ 8-5, ενώ στην δεύτερη αναμέτρηση ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε της Disco με σκορ 4-7. Την Πέμπτη στο πρώτο παιχνίδι το Καφέ Διαχρονικό επικράτησε εύκολα της Λάκας Μαντζιάρα με 3-11, ενώ στο δεύτερο παιχνίδι της ημέρας η Amigos πήραν το τρίποντο απέναντι στο GL11 με σκορ 9-5.

Δευτέρα 9-05-2016

Αλλόκοτοι – Ότι να ναι   4-7

Πρεμιέρα με το δεξί για τους Ότι να ναι με το Χρήστο Ζάρα σε πολύ καλή κατάσταση να κάνει την διαφορά, πετυχαίνοντας τα 4 από τα 7 τέρματα για την ομάδα του και να συμβάλει τα μέγιστα στην κατάκτηση των τριών πόντων. Τα άλλα γκολ για τους νικητές οι Γαδετσάκης (2) και Ζορμπάς (1). Για τους Αλλόκοτους σκόραραν από  (2) τέρματα οι Κύζογλου και Καρανάσιος.

Αλλόκοτοι
Αλλόκοτοι
Ότι να ναι
Ότι να ναι

Τρίτη 10-05-2016

Copa Cabana – Champions Cafe   3-5

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο παιχνίδι της δεύτερης ημέρας με το Champions Cafe να παίρνει τελικά τη νίκη.  Για τους νικητές (3) γκολ σημείωσε ο Άλκης Σάββας και (2) ο Μπολτσής. Για την Copa Cabana βρήκαν δίχτυα οι Κωστόπουλος (2) και Σαββάλας (1).

Copa Cabana
Copa Cabana
Champions Cafe

Προπό Ρόβας – Βραζιλία   6-7

Μεγάλο ντέρμπι στο δεύτερο παιχνίδι της δεύτερης ημέρας ανάμεσα σε δύο πολύ δυνατές ομάδες, οι οποίες έδειξαν από νωρίς ότι και φέτος θα πρωταγωνιστήσουν στο τουρνουά. Η Βραζιλία μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και αιφνιδίασε το Προπό Ρόβας καθώς βρέθηκε να προηγείται στα πρώτα λεπτά με 0-4. Οι παίκτες του Προπό Ρόβας προσπάθησαν να αντιδράσουν και κατάφεραν να κλείσουν την ψαλίδα μειώνοντας την διαφορά στα τρία τέρματα στο ημίχρονο (3-6). Στην επανάληψη το Προπό Ρόβας με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια (6-6), χάνοντας μάλιστα σημαντικές ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη. Στα τελευταία λεπτά η Βραζιλία στην αντεπίθεση πέτυχε το χρυσό γκολ που της χάρισε το τρίποντο. Αξίζει να σημειώσουμε την εκπληκτική εμφάνιση του τερματοφύλακα της Βραζιλίας πού όταν το παιχνίδι έγινε 6-6 και το Πρόπο Ρόβας πίεζε για το γκολ, με πολύ καλές επεμβάσεις κράτησε το σκορ. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Εφταράκης (3), Φουντούνας (2) και Μπούμ (2), ενώ για το Προπό Ρόβας σκόραραν οι Μπάλλας (4), Ρόβας Γ. (1) και  Μπουντούρης (1).

Προπο Ρόβας
Προπο Ρόβας
Βραζιλία
Βραζιλία

Τετάρτη 11-05-2016

Ποδήλατο – Αζάφ   8-5

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη στον πρώτο τους αγώνα για τους παίκτες του Ποδήλατου. Σε πολύ καλή ημέρα ο Τσιχαράπης βρήκε δίχτυα (4) φορές ενώ σκόραραν για τους νικητές και οι Αβραμόλπουλος (2) και Μπίρος (2). Πολύ καλή εμφάνιση και από τον τερματοφύλακα του ποδήλατου Σπύρο Σιαματά που έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην κατάκτηση των τριών βαθμών.  Για τους Αζάφ τα γκολ πέτυχαν οι Γκέκας (3), Καραλής (1) και Πολονίτης (1).

Ποδήλατο
Ποδήλατο
Αζάφ
Αζάφ

Disco-Ολυμπιακός   4-7

Νίκη για την ομάδα του Ολυμπιακού απέναντι στην Disco, που παρά το γεγονός ότι ξεκίνησε το φετινό τουρνουά με υψηλές βλέψεις δεν κατάφερε να συνδυάσει την πρεμιέρα με νίκη. Σκορερς της ομάδας του Ολυμπιακού οι Πλακιάς (3), Καλαμπάκας (2), Μπετσούνης (1) και Ζήσης (1). Για την Disco (3) τέρματα από τον Γεωργαντζά και (1) από τον Ζαχοκώστα.

Disco
Disco
Ολυμπιακός
Ολυμπιακός

Πέμπτη 12-05-2016

Λάκα Ματζιάρα – Καφέ Διαχρονικό   3-11

Εύκολη επικράτηση στο πρώτο φετινό παιχνίδι για το Καφέ Διαχρονικό. Λυρίτσης, Μήτσιου και Βλάχος σε μεγάλα κέφια πέτυχαν από (3) γκολ για τους νικητές ενώ (2) γκολ σημείωσε και ο Κρανιώτης. Για την Λάκα Μαντζιάρα τα γκολ οι Πατούλας (2) και Καραλής (1).

Amigos – GL11   9-5

Μεγάλη νίκη για το Amigos που έδειξε σε πολύ καλή κατάσταση και επικράτησε με 9-5 του GL11. O Ηλίας Βενέτης αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ του αγώνα πετυχαίνοντας για του νικητές (4) γκολ, ενώ τον ακολούθησαν οι Γόρδιος (3), Αντωνίου (1) και  Οικονόμου (1). Για το GL11 τα γκολ σημείωσαν οι Φούκης (2) και από (1) οι Παππαλός, Κόκκινος Σ. και Κόκκινος Αλ.