Έμεινε στην ισοπαλία ο Α.Ο. Σελλάνων

Οι πρωταθλητές Καρδίτσας αν και άξιζαν την νίκη, έμειναν στο 1-1 απέναντι στο Διαγόρα Σεβαστής.

Η ομάδα της Πιερίας ευτύχησε να προηγηθεί σε μία από τις πρώτες επισκέψεις της στην εστία του Θεολόγη, με πολύ ωραίο σουτ του Ποτουρίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Μετά το γκολ η ομάδα του Προαστίου ανέβασε ρυθμούς χωρίς ωστόσο να καταφέρει να φέρει το παιχνίδι στα ίσια πριν την λήξη του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Χρήστου Χατζηλιάδη προσπάθησαν για την ολική ανατροπή, παίρνοντας μέτρα στο γήπεδο και κλείνοντας τον αντίπαλο τους στο μισό γήπεδο. Στο 65′ λεπτό ο Χαρβαλιάς έφερε το παιχνίδι στα ίσια κάνοντας με όμορφο σουτ από κοντά το 1-1. Στα εναπομείναντα λεπτά οι παίκτες των Σελλάνων προσπάθησαν να γυρίσουν το παιχνίδι, έχασαν ευκαιρίες χωρίς όμως να καταφέρουν να πάρουν το πολύτιμο τρίποντο.

Η ομάδα της Πιερίας τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Σαμανίδη στο 78′ λεπτό.

Έτσι μετά την ολοκλήρωση και της 2ης αγωνιστικής ο Α.Ο. Σελλάνων έμεινε στον 1 βαθμό. Ακολουθούν ακόμη δύο εντός έδρας αγώνες με Ηρακλή Βόλου και Απόλλων Λάρισας.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ο Απόλλων Λάρισας πήρε τη νίκη με 1-3 στο Βόλο απέναντι στον Ηρακλή.