Το Playbook νικητής του Kαλοκαιρινού Τουρνουά του Champions Arena

Η ομάδα του Playbook είναι η πρωταθλήτρια του φετινού καλοκαιρινού τουρνουά του Champions Arena, καθώς επικράτησε με σκορ 4-3 στον μεγάλο τελικό απέναντι στην ομάδα του Yours.

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι που διεξήχθη σε άριστο κλίμα ανάμεσα στους δύο φιναλίστ, το Playbook ήταν καλύτερο στις λεπτομέρειες και έφθασε στην κατάκτηση του τροπαίου απέναντι στη νεανική ομάδα του Yours.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να δίνουν ιδιαίτερη προσοχή στις άμυνες τους και τους επιθετικούς να φθάνουν με δυσκολία στην αντίπαλη εστία. Στα μέσα του 1ου ημιχρόνου η ομάδα του Yours κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, όταν μετά από δυνατό σουτ του Τσιάκου και απόκρουση του τερματοφύλακα του Playbook Καμινιώτη, η μπάλα στρώθηκε στον Στεργιούλη, ο οποίος από κοντά έκανε το 1-0. Η ομάδα του Playbook προσπάθησε να αντιδράσει και λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Τάφα βρέθηκε αφύλαχτος πλάγια δεξιά και με όμορφο πλασέ νίκησε τον Νούλα κάνοντας το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Playbook κατάφερε να καθαρίσει το παιχνίδι, κάνοντας μέσα σε πέντε λεπτά στα μέσα του ημιχρόνου το 4-1. Αρχικά ο Χαρβαλιάς με ωραίο διαγώνιο σουτ έγραψε το 2-1, και ακολούθησε το 3-1 με σουτ από τον Κόκκινο και το 4-1 με πλασέ από τον Δανιήλ, μετά από πολύ ωραίο συνδυασμό Κόκκινου – Χαρβαλιά και εκπληκτική κάθετη πάσα του τελευταίου. Η ομάδα του Yours προσπάθησε να αντιδράσει στα τελευταία λεπτά και μείωσε το σκορ σε 4-3 χωρίς ωστόσο να καταφέρει να κάνει την μεγάλη ανατροπή. Το 4-2 για το Yours σημείωσε ο Τσιάκος με όμορφο πλασέ από θέση πλάγια δεξιά ενώ το τελικό 4-3 διαμορφώθηκε δευτερόλεπτα πριν την λήξη όταν σε σουτ του Κοντοβά Π. η μπάλα κόντραρε αιφνιδιάζοντας τον Καμινιώτη.

Μετά το τέλος του αγώνα ακολούθησε η απονομή μεταλλίων και κυπέλλων στους δύο φιναλίστ, ενώ στους παίχτες του Playbook δόθηκαν και τα δώρα των νικητών του τουρνουά (Tablets).

Οι διοργανωτές του Καλοκαιρινού Τουρνουά ευχαριστούν όλες τις ομάδες και τους ποδοσφαιριστές που συμμετείχαν στη διοργάνωση και τους εύχονται υγεία και καλό καλοκαίρι…

Champions Arena - Τελικος (13)
Η ομάδα του Yours: Νούλας, Κοντοβάς Θ., Τσιάκος, Κοντοβάς Π., Φωτόπουλος, Στεργιούλης, Φούκης
Champions Arena - Τελικος (3)
Η Ομάδα του Playbook: Χαρβαλιάς, Δανιήλ, Αρχοντής, Καμινιώτης, Κόκκινος, Τάφα, Κατσαρός (Απόντες Κούρκουλας Ν., Θεολόγης)