Εύκολο απόγευμα για τους άνδρες του ΣΠΑΚ

Εύκολο κύλισε το απόγευμα στην 2η αγωνιστική των ανδρών του ΣΠΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ απέναντι στον Α.Σ.ΔΩΡΙΔΑΣ.Ο ΣΠΑΚ ξεκίνησε δυναμικά και έβαλε από την αρχή τις βάσεις ,ο Α.Σ.ΔΩΡΙΔΑΣ όμως που «προδόθηκε» από την υποδοχή τις και έκανε καθοριστικά λάθη για το ματς παρόλο που ξεκίνησε καλύτερα στο πρώτο σετ οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα και κατάφεραν να πάρουνε το πρώτο σετ 25-15.Η αντρική ομάδα του ΣΠΑΚ συνέχισε επιθετικά στα επόμενα δύο σετ του αγώνα φέρνοντας νίκη στην ομάδα (25-15,25-7,25-6).

Η ομάδα του ΣΠΑΚ ήταν αυτή πού βρέθηκε σε θέση «οδηγού» στηριζόμενη στο καλό σέρβις.